Категорія: ІНТЕРВ’Ю

Posted in ІНТЕРВ'Ю ІСТОРІЯ кібернетики ВІДЕО Новини

Про Сергія ЛЕБЕДЄВА і МЭСМ – Борис МАЛИНОВСЬКИЙ (відео)

Інтерв’ю з Борисом МАЛИНОВСЬКИМ, експертом з радянської обчислювальної техніки, який особисто знав Сергія Лебедєва, творця МЭСМ (“Малой Электронной Счетной Машины”) – першої діючої ЕОМ з програмним управлінням у континентальній Європі. У цьому фільмі Борис Миколайович розповідає про досягнення Лебедєва і про створення МЕСМ у кінці 1940-х – на початку 1950-х років.

Запис зроблено під час зустрічі Б.М.Малиновського з представниками Google у зв’язку з 60-річним ювілеєм МЕСМ: http://googleblog.blogspot.com/2011/12/remembering-remarkable-soviet-computing.html

An interview with Boris Malinovsky, an expert on Soviet-era computing, who knew Sergey Lebedev, the creator of MESM – the earliest fully operational electronic computer in continental Europe. In this film Boris gives a firsthand account of Lebedev’s achievement and details of day-to-day work on MESM in the late 1940’s and early 1950’s.

Posted in ІНТЕРВ'Ю ІСТОРІЯ кібернетики ВИДАННЯ ЛЕГКО про кібернетику Новини ОГЛЯДИ СТАТТІ

Публікації Віктора ГЛУШКОВА в журналі “Техника – молодежи”, 1960-80-і рр.

Тут можна ЗАВАНТАЖИТИ або просто ПОЧИТАТИ окремі науково-популярні публікації Віктора Глушкова з відомого молодіжного журналу радянського часу.

Сторінки журналу викладені у форматі DJVU. Програма для перегляду – WinDjvu 1.0.3 Portable.

Популяризуючи молоду науку кібернетику, академік Глушков дуже цікаво і просто розповідав про найскладніші речі, висвітлював концепції своєї наукової роботи, завдання й перспективи київського Інституту кібернетики та суміжних наукових установ…
Continue reading “Публікації Віктора ГЛУШКОВА в журналі “Техника – молодежи”, 1960-80-і рр.”

Posted in ІНТЕРВ'Ю ІСТОРІЯ кібернетики ЛЕГКО про кібернетику Новини

Вера ГЛУШКОВА: Персональные данные – это нефть XXІ века

Интервью 25 сентября 2013, 08:00
Анастасия Пика, фото Максима Требухова и из личного архива Веры Глушковой
for-ua.com

В далеком 1950-м году, в лаборатории киевского Института электротехники, академик Сергей Лебедев создал первый в континентальной Европе компьютер. Спустя пять лет отечественная кибернетика, сперва названная “реакционной лженаукой”, пережила свой золотой век. В СССР в огромных масштабах автоматизировали предприятия, производили ЭВМ и обучали программистов. По инициативе академика Виктора Глушкова в 1957 году на базе Института математики был создан вычислительный центр (впоследствии Институт кибернетики), который до сих пор остается “кузницей” научных кадров, востребованных во всем мире.

Сегодня технологический процесс шагнул далеко вперед и стали возможными невероятные вещи. Американцы, к примеру, в прошлом месяце впервые передали мысль от человека к человеку. И кто знает, не случись бы определенные исторические события, возможно, такие открытия происходили бы и в Украине. О том, что сегодня нужно сделать для возрождения отечественной кибернетики, ForUm узнал у дочери академика Глушкова, старшего научного сотрудника Института кибернетики НАН Украины Веры Глушковой.

Continue reading “Вера ГЛУШКОВА: Персональные данные – это нефть XXІ века”

Posted in ІНТЕРВ'Ю ІСТОРІЯ кібернетики ВІДЕО ЛЕГКО про кібернетику Новини

Фільм “Інтернет 1964” про академіка Віктора Глушкова – 2013 рік

Фільм зроблений Студією документальних фільмів Національної телекомпанії України у 2013 році, до 90-річного ювілею академіка Віктора Глушкова.

Автор фільму Андрій ДМИТРУК, режисер Лідія АНТОНЕНКО.

Posted in ІНТЕРВ'Ю ІСТОРІЯ кібернетики ВІДЕО ЛЕГКО про кібернетику Новини

Фільм “Мозок Академіка Глушкова” (2007)

Фільм про наукову діяльність Академіка Віктора ГЛУШКОВА.

Posted in ІНТЕРВ'Ю ІСТОРІЯ кібернетики ВИДАННЯ ЛЕГКО про кібернетику Новини

Книга “Беседы с академиком В.ГЛУШКОВЫМ” – Генадій Максимович, 1978

Максимович Г.В. Беседы с академиком В.Глушковым. / Изд.2-е, переработанное. – Москва: Молодая гвардия, 1978. – 224 с., ил.

У книзі розповідається про роль кібернетики в науково-технічній революції, про створення автоматизованих систем управління (АСУ), про застосування ЕВМ у творчості, і про те, чого чекати від кібернетики у ХХІ столітті.

Враження дивовижні: академік Глушков наприкінці 70-х реально бачив наше комп’ютерне сьогодення…

Continue reading “Книга “Беседы с академиком В.ГЛУШКОВЫМ” – Генадій Максимович, 1978″